Protest Polonii przed Białym Domem przeciwko Ustawie S. 447 (Prawu 115-171)

Protest Polonii przed Białym Domem przeciwko Ustawie S. 447 (Prawu 115-171)

Waszyngton, 11.05.2019

Polonia pokazała, że potrafi się zjednoczyć przeciwko bezprawnym, niekonstytucyjnym roszczeniom amerykańskich organizacji żydowskich, niemających nic wspólnego z polskimi Żydami wymordowanymi przez Niemców w czasie drugiej wojny światowej. Kwestia uprawnionych roszczeń obywateli amerykańskich została uregulowana na bazie ustawy indemnizacyjnej z 1960 r. pomiędzy Polską a USA. Realizację tej ustawy nadzorował amerykański Department of Justice, który wydał też raport końcowy potwierdzający wywiązanie się Polski z wszelkich roszczeń.

Żądania organizacji takich jak World Jewish Restitution Organization kompensacji przez Polskę “mienia bezdziedzicznego” pozostawionego przez Żydów polskich zabitych przez Niemców jest wbrew prawu rzymskiemu, prawu międzynarodowemu i polskiemu Kodeksowi Cywilnemu (Arytkuł 935). Mienie bezspadkowe i bezdziedziczne w cywilizowanych krajach przechodzi na rzecz państwa, a nie na rzecz samozwańczych organizacji roszczeniowych.

W moderowanym 11 maja, 2019 przez Janusza Sporka, Jacka Marczyńskiego i Wojciecha Jeśmana wiecu przed Białym Domu wzięło udział kilkaset osób z całych Stanów Zjednoczonych. Protest był też relacjonowany przez korespondenta Radia RMF Pawła Żuchowskiego, za co serdecznie dziękujemy. Niestety Telewizja Polska schowała głowę w piasek i nie informowała społeczeństwa polskiego o waszyngtońskej demonstracji.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej i zdjęć z polonijnego wiecu przez Białym Domem.

Related posts