Obnażamy fałszerstwa “Newsweeka” na temat ustawy S. 447

Obnażamy fałszerstwa “Newsweeka” na temat ustawy S. 447

Wojciech Jeśman, Prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej w Południowej Kalifornii skomentował w wywiadzie dla Radio Wnet kłamstwa rozpowszechniane w “Newsweeku” przez @drdanielschatz na temat rzekomej zasadności roszczeń Izraela i organizacji żydowskich w stosunku do Polski.

Schatz stwierdza między innymi, że w Jedwabnem to wyłącznie Polacy zabijali Żydów (Niemcy jakimś cudem zniknęli ze sceny), że protesty przeciwko ustawie S. 447 11 maja 2019 w Warszawie były “największą antyżydowską manifestacją w Europie w ostatnich latach” (mimo iż protesty były skierowane przeciwko ustawie S. 447 a nie przeciwko Żydom) czy że Polska rzekomo niesłusznie przejęła 170,000 nieruchomości po Żydach (mimo iż artykuł 935 Kodeksu Cywilnego przewiduje, że w przypadku braku spadkobierców nieruchomości przechodzą na Skarb Państwa, a liczba 170,000 jest wyssana z palca). W artykule tym po raz pierwszy mainstreamowe czasopismo przyznaje, że to Izrael stoi za roszczeniami w stosunku do Polski, co dla uważnych obserwatorów było od dawna oczywiste, ale mimo tego przez Izrael do tej pory skrzętnie ukrywane (nie licząc realizowanego kilka lat temu przez to państwo projektu “Heart”, https://en.wikipedia.org/wiki/Holocaust_Era_Asset_Restitution_Taskforce, z którym Izrael jednakże również się specjalnie nie obnosił).

Schatz podał w swoim antypolskim paszkwilu również nieprawdziwą informację, że Deklaracja Terezińska została ratyfikowana przez 46 krajów, w tym Polskę. W rzeczywistości Sejm nigdy nie zajmował się prawnie niewiążącą Deklaracją Terezińską i nigdy jej nie ratyfikował. Nie ma to jednak większego znaczenia, ponieważ ustawa S. 447 odnosi się nie tyle do samej Deklaracji Terezińskiej, co do uczestników Konferencji Terezińskiej (Polskę reprezentował w Terezinie Władysław Bartoszewski, wówczas sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów).

Schatz wybiela też Niemcy nazistowskie stwierdzając w konkluzji swojego artykułu: “Nadszedł czas, aby Polska uhonorowała pamięć wszystkich tych, którzy zostali zamordowani podczas nazistowskiej tyranii i zadośćuczyniła ocalałym i ich spadkobiercom, rekompensując bezprawne wywłaszczenie mienia przez nazistowskie i komunistyczne reżimy.” Schatz nie mówi w ogóle o nazistowskich Niemcach i Sowietach jako sprawcach cierpienia milionów Polaków, tylko o Polsce, która ma rekompensować Izraelowi i organizacjom żydowskim w USA (które nie miały nic wspólnego z polskimi Żydami) straty, które nasz kraj i jego obywatele ponieśli w czasie brutalnej okupacji przez niemiecką Trzecią Rzeszę oraz Sowiecka Rosję. Bulwersujące jest w tym wszystkim, że @drdanielschatz jest wykładowcą ds. międzynarodowych w Weatherhead Centre Harvard University, w Freeman Spogli Institute for International Studies na Uniwersytecie Stanforda oraz jako stypendysta wizytujący w Instytucie Europejskim na Uniwersytecie Columbia. Jeśli uniwersytety te opierają się na ludziach takich jak Schatz, to możemy sobie wyobrazić, jakie pranie mózgów i przepisywanie historii musi miejsce w tych renomowanych uczelniach.

Zapraszamy do wysluchania wywiadu z Wojciechem Jeśmanem na temat ustawy S. 447.

Informacja o prawach autorskich: zdjęcie u góry artykułu pokazuje okładkę pierwszego numeru magazynu News-Week (obecnie Newsweek) z 17 lutego 1933. Wydanie to ilustruje na okładce wiadomości tygodnia siedmioma zdjęciami, m.in: Adolfa Hitlera, Franklina Roosevelta, Józefa Stalina i Franza von Papena. Źródło: Wikipedia, domena publiczna.

Related posts